Vanutus teenus, puidu vanutamine

Pakume vanutust ka teenusena. Vanutada saame kuni 65cm laiust materjali. Teenusena vanutuse hind on 25 senti + km = üks jooksev meeter.
Kui lauad on väga erineva paksusega (rohkem kui 2mm paksuserinevus) tuleks ühtlase tulemuse saamiseks materjal eelnevalt galibreerida. Galibreerimine maksab 15 senti + km = üks jooksev meeter.

Kategooria:

Kirjeldus

Materjali vanutame spetsiaalse pingiga, mis lihvib pöörlevate harjadega välja puidu pehme osa. Vanutamine toob välja puidu tekstuuri, jättes lihvitud, kuid struktuurse pinna. Puidus on pehmem ja tugevam osa ning õliga töödeldud puit on kirjum. Pehmem osa imab õli ja õlipigmenti rohkem sisse ning on tumedam, tugevam osa jääb heledamaks. Vanutatud pind võimaldab õli erinevat imendumist rohkem ja toob veel paremini välja puidu omapära. Vanutatult on puidu pealmine pind võimalikele kasutustäkete osas tugevam ning praktilisem, sest ei näita neid välja. Vanutatud puit on kena nii mööbli ja siseviimistluse puhul kui ka sobib fassaadidele, sest vanutatud pinnal püsib värv paremini ja toob välja laudise puidu omapära.

Go to Top